“Çok mutluyum nasıl olmayayım ki?”

KALEM Farkıyla...

“Çok mutluyum nasıl olmayayım ki?”

“Çok mutluyum nasıl olmayayım ki?”

Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından bu kareyi paylaştı.

Gölcük Troya Müzesinin Anadolu Ödüllerinde Müzecilik dalında aday olduğunu belirterek şunları söyledi, “Çok mutluyum. Nasıl olmayayım ki? Baksı Kültür Sanat Vakfı, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla “Anadolu Ödülleri” ni hayata geçirmişti. Ve az önce bu ödülle ilgili paylaşımda bulunmuştum ama dahası var… Anadolu Ödülleri’nde müzecilik dalında Troya Müzesi; arkeoloji dalında Kocaeli Müze Müdürlüğüm döneminde yapılan yürütücüsünün sevgili dostum Doç. Dr. Tuna Şare benim ise araştırmacı olarak yer aldığım Çukurbağ Arkeoloji Projesi; süreli etkinlikler dalında ise Mahal’in yürütücüsü olduğu ve Troya Müzesi olarak mekan sağladığımız ve destekçisi olduğumuz 7.Çanakkale Bienali finale kalmıştır. İçinde yer aldığımız küçük ya da büyük emek sarf ettiğimiz bu üç projenin de “Anadolu Ödülleri” nde finale kalmış olması beni çok mutlu etti. Çok şükür üzerinde yaşadığımız topraklara, Anadolu’ya katkı sağalama şansı nasip oldu. Çok şükür… Bu projelerde emeği geçen başta Müze personelimizi, Mahal’i, Seyhan ve Tuna Hocamı çok teşekkür eder aynı zamanda tebrik ederim. Troya’dan sevgilerle…”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST