ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası kuruldu

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası kuruldu

ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası kuruldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) Devlet Konservatuvarı bünyesinde Senfoni Orkestrası kuruldu.
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, yeni kurulan Senfoni Orkestrasının prova konserini izlemeye gitti. Konseri Aktaş’ın yanı sıra, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten ile Prof. Dr. Orhan Akdur ve ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen izledi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası prova konserinde seslendirilen eserleri dinleyen Vali İlhami AKTAŞ, prova konseri sonrasında ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’den, Senfoni Orkestrasının, Şef Bahadır Çokamay yönetiminde toplam 41 eğitimci ve öğrenci ile farklı üniversitelerin sanatçılarının desteği ile kurulduğunu, orkestranın bölge senfoni olarak kurumsallaşması çalışmalarının ise devam ettiğini ve ilk konserini Troya Festivalinde gerçekleştireceği bilgisini aldı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası sanatçıları ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Aktaş Senfoni Orkestrasının kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Emel Uğur Kırıcı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST