ÇOMÜ, öğrencilerin memnuniyet sıralamasında 9. sıraya yükseldi

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ, öğrencilerin memnuniyet sıralamasında 9. sıraya yükseldi

ÇOMÜ, öğrencilerin memnuniyet sıralamasında 9. sıraya yükseldi

ÜNİAR tarafından her yıl yapılan ve bu yıl uzaktan eğitim temel alarak revize edilen Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) sıralamasını yukarıya taşımaya devam etti.

“Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı” (ÜniAr) tarafından ilki 2016 yılında yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasının (TÜMA) altıncısı 125 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 198 üniversitede öğrenim gören 42.353 öğrenciden kullanılabilir veri toplanarak yapıldı. Bu yıl uzaktan eğitimi temel alarak revize edilen TÜMA raporuna göre “Devlet Üniversitelerinin Genel Memnuniyet Sıralaması”nda 2020’de 11’inci sırada yer alan Üniversitemiz bu yıl 125 devlet üniversitesi arasında 9’uncu sıraya, vakıf ve devlet olmak üzere 198 üniversitenin yer aldığı genel değerlendirmede ise 2020 de 24’üncü sıradan bu yıl 21’inci sıraya yükseldi.
Covid-19 süreci nedeni ile araştırmaya bu yıl eklenen “Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Alt Yapısı Sıralaması” kategorisinde ise ÇOMÜ 198 üniversite arasında 20’inci sırada yer alarak “yüksek memnuniyet” ifade eden A grubunda değerlendirildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST