ÇOMÜ online eğitim yapacak Rektör Murat, “İnsan çok kutsaldır”

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ online eğitim yapacak Rektör Murat, “İnsan çok kutsaldır”

ÇOMÜ online eğitim yapacak Rektör Murat, “İnsan çok kutsaldır”

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ÇOMÜ’nün güz döneminin online eğitim ile yapılacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ÇOMÜ’de güz dönemi eğitiminin online olarak yapılacağını açıkladı. Murat Çanakkale’de önemli bir artış olduğunu belirterek, “Ben şu anda hastanemiz ile ilgili verileri sizinle paylaşmak istemiyorum, ama yoğun bakımlarımız doluyor, hasta müracaatlarımız çok çok fazla. Bunları dikkate alarak bugün bir karar aldık. Bu kararda büyük oranda online eğitim sistemi, ama yüz yüze olması gereken eğitim konusunda hocalarımızı tamamen serbest bıraktık. Bazı fakültelerimiz online yanı sıra uygulamalı eğitimleri yapacaklarını ifade ettiler. Biz tamamen onları serbest bıraktık. Lisansüstünün de büyük oranda yine uygulamalı, yani yüz yüze olmasını arzu ediyoruz. Çünkü akademik hayata adım atılır. Orada da program başkanları görüşlerini bildirecekler. Ne kadarı yüz yüze ne kadarı online yapılacak bize bildirecekler. Belki birçok kesim sosyal ve ekonomik açıdan zora girebilecekler. Online olmasının getirebileceği mahsurlar var halkımız açısından. Ancak bir hastalık bir hocamız, bir talebemizin ağır bir vaka ile karşı karşıya gelmesi, maazallah bir ölüm olayı bizi perişan eder. İnsan çok kutsaldır. Ben üniversitenin en üst sorumlusu olarak böyle bir riski almayı göze alamam. Dolayısıyla birçok rahatsızlıklar meydana gelecek, ama çocuklarımızın, toplumumuzun sağlığı bakımından, online eğitim sistemine gidilecek. 2021 yılı için böyle bir karar almadık. Çanakkale dört dörtlük olsa sorun yine çözülmüyor. Öğrencilerimiz ülkenin her tarafından gelecek. Yazın vakalar nasıl patladı görüyorsunuz. Biraz daha özen göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST