ÇOMÜ Tıp Fakültesinde ilk kayıt heyecanı (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ Tıp Fakültesinde ilk kayıt heyecanı (videolu haber)

ÇOMÜ Tıp Fakültesini kazanan öğrenciler düzenlenen tören ile ilk kayıt heyecanını yaşadı.

ÇOMÜ Tıp Fakültesini kazanan öğrenciler dün sabah ilk kayıt heyecanını yaşadılar. Törene; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat katıldı.

BAŞKAN İKİ ÖĞRENCİYE BİREYSEL BURS VERECEK
Tıp Fakültesi Dekanlığında düzenlenen törende, ilk kayıt yapanlardan bir tanesi de Türkiye 2 bin 600’üncüsü olan Muhammet Ali Yılmaz oldu. Yılmaz’ın kaydını Vali İlhami Aktaş yaptı. Daha sonra Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Barkın Ekin Arslan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ise Zeliha Tunç’un kayıtlarını gerçekleştirdi. Kayıt esnasında öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’yi tercih ettikleri için öğrencilere teşekkür ederken, kaydını yaptığı iki öğrenciye ise bireysel burs vereceğini söyledi.

ÇANAKKALE’DE KALMAK İSTEDİM
Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Muhammet Ali Yılmaz, güzel günlerin kendilerini beklediğini belirterek “Bu yıl üniversite sınavına girdim. Türkiye 2 bin 600’üncüsü oldum. Çanakkale’de kalmak istedim. Tıp Fakültesini tercih ettim. Bugün de kayıt yaptırdım, mutluyum. Umarım benimle beraber bütün kayıt yapan arkadaşlarım herkes 6 yıl sonra mezun olduğumuzda yine aynı mutluluğu yaşayabiliriz. İleride bir gün doktor olduğumuzda da umarım güzel günler bizi bekler” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin kayıt alımları gerçekleştirilerek öğrenci kimlikleri verildi. Tören fotoğraf çekiminin ardından sonra erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST