ÇOMÜ’de kayıtlar başladı

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ’de kayıtlar başladı

ÇOMÜ’de kayıtlar başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 2019-2020 Akademik Yılı ilk öğrenci kaydı, Anafartalar Yerleşkesi’nde törenle yapıldı.

ÇOMÜ Anafartalar Yerleşkesi Eğitim Fakültesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı ilk öğrenci kayıt töreni gerçekleştirildi. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ak Parti Çanakkale Milletvekilli Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, askeri erkan, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat törende yaptığı konuşmada; “Ülkemizin layık olduğu yere gelebilmesinde üniversitelerin önemli bir yeri vardır. Bilimin temeli araştırma. Bilimsel araştırmalar, faaliyetler üniversitelerden yürütülür. Ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde üniversitelerin önemli bir rolü vardır. Biz üniversitelerin bu rolünü Çanakkale Üniversitesi’nde en güzel şekilde yerine getirmeye kararlıyız” dedi. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise yaptığı konuşmada; “Yeni kayıt döneminin üniversitemize, sevgili öğrencilerimize, rektörümüze çok kıymetli hocalarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

İskenderoğlu: “Hikâyem burada başladı”

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise; “Bugün ben bir başka heyecanlıyım. 25 yıl önce benim hikayem burada bir kayıtla başladı. Ben bu üniversiteye Allah nasip etti ve bugün 25 yıl önce kaydoldum. Benim hikayemin ilk başladığı yer burası. Çanakkale’ye sevdalandım. Çanakkale’nin Türkiye demek olduğunu öğrendim. Çanakkale’de evlendim. Allah nasip etti ve bugün de Çanakkale’yi mecliste temsil ediyorum” dedi.

Öğrencilere kartlarını verdiler
Konuşmaların ardından Vali Tavlı, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencisi Tilbe Kaçmaz’a, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü öğrencisi Beste Candan’a, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan ise Japonca Öğretmenliği bölümü öğrencisi Emir Ateş’e öğrenci kimlik kartları ile çiçek vererek, başarılar diledi. Başkan Gökhan kaydına eşlik ettiği öğrenciye bireysel olarak burs verme geleneğini devam ettireceğini dile getirdi. ÇOMÜ’de, bir hafta devam edecek olan kayıtlarda 10 bine yakın öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST