ÇOMÜ’de koronavirüs için test kiti geliştirildi

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ’de koronavirüs için test kiti geliştirildi

ÇOMÜ’de koronavirüs için test kiti geliştirildi


ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Sezgintürk koronavirüs tanısı için test kiti geliştirdi. Konu ile ilgili bugün basın açıklaması yapılacak.

ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Sezgintürk koronavirüs tanısı için test kiti geliştirdi. ÇOMÜ’de bugün konu ile ilgili detaylı açıklama yapılacak. Troia Kültür Merkezinde yapılacak toplantı ile ilgili yapılan açıklamada “ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Sezgintürk tarafından geliştirilen ve dünyadaki benzerlerinden farklı olarak daha güvenilir ve hızlı sonuç alınan “Koronavirüs tanısı için test kiti” ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. ÇOMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) tarafından “İleri Araştırma Projeleri” kapsamında desteklenen çalışmanın dünyadaki benzerlerinden en önemli üstünlüğü ve farklılığı, insanda üretilen, virüse özel iki farklı antikorun tek bir test kitinde tanısının yapılabiliyor olması. Böylelikle çok kısa sürede yanıt veren, daha güvenilir bir test kiti üretilmiş oldu” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST