ÇOMÜ’de panel

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ’de panel

ÇOMÜ’de panel

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) “Jeopolitik Riskler ile Ulusal Güvenlik Bağlamında Tanıtım ve Turizm” paneli Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen panele; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Uysal, fakülte dekanları, müdürler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ÇOMÜ tanıtım filminin izlenmesiyle devam eden panelde açılış konuşmalarını Dekan Prof. Dr. Ali Osman Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur yaptı. Dekan Prof. Dr. Ali Osman Uysal panelistlere ve paneli düzenleyenlere teşekkür ederek, “Türkiye gibi bir coğrafyaya sahipseniz her şey jeopolitik açıdan risk taşır. Turizm de bu risklerden etkileniyor. Panelde 7 başlık altında irdelenecek olan konu derin, uzun ve geniş perspektifli bir konu. Bu panelde tartışılacak konular ve ortaya çıkacak sonuçların turizm alanına, ülkeye katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi. “Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen panelde sizleri görmekten mutluluk duydum” diyerek başladığı konuşmasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, 1992 yılında kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin geçmişten bugüne çeşitli paneller, kongreler, sempozyumlar, çalıştaylar düzenleyerek bilim dünyasına büyük bir katkı sağladığının altını çizdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Her konuşmamızda dile getirdiğimiz gibi çok güzel bir ülkemiz var. Yaz, kış, tarih, kültür turizmi gibi her zenginliğin toplandığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Bir yer güzel ise onu da tehdit eden risklerin olması doğal. Bu bağlamda panelde konuşulacak ve tartışılacak konulardan güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum ve panelin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST