ÇOMÜ’nün aksakalı emekli oldu

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ’nün aksakalı emekli oldu

ÇOMÜ’nün aksakalı emekli oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet İsmail, ÇOMÜ’de geçen 25 yılın ardından, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen törenle emekli oldu.
Troia Kültür Merkezinde gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Murat Tosunoğlu, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gülgün Erişen Yazıcı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Törende konuşan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Levent Yener “Bölümümüzün Aksakalı, Turan’ın dünya dillerinde gürleyen sesi, Oğuz Dili’nin dil emektarı Prof. Dr. Mehmed İsmail’e ÇOMÜ’ye yıllardır emek verdiği için görevinin son gününde bir kez daha şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunmak için toplandık” diyerek hayat yolculuğunun devamında Prof. Dr. Mehmed İsmail’e şiir, bilim, sağlık, başarı ve mutluluk diledi.

Tören sonunda Prof. Dr. Mehmed İsmail teşekkür konuşması yaptı. Yapılan tören için çok duygulandığını aktaran ve emeği geçen herkese teşekkür eden Prof. Dr. Mehmed İsmail “Dünya da en uzun çay da ırmak da nehir de, bir yerde başlıyor, bir yerde bitiyor. İnsan hayatı da görevleri de böyledir. Benim için de görevlerin bitme zamanı geldi. Böyle bir törenle veda etmek beni çok mutlu etti. ” Daha Türkiye’ye gelmeden önce yazdığı bir şiirinde Çanakkale Boğazına yer veren Prof. Dr. Mehmed İsmail, Çanakkale’ye geldikten sonra Çanakkale’nin ve ÇOMÜ’nün, kaderinin şehri ve üniversitesi olduğuna inandığını ifade etti. Tören plaket ve hediye takdimi ile son buldu. Tören’in ardından Troia Kültüer Merkezi içerisinde Mehmed İsmail’in fotoğraflarından oluşan sergi gezildi ve Prof. Dr. Mehmed İsmail okuyucular için kitaplarını imzaladı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST