ÇOMÜ’nün ortağı olduğu AB Projesine destek

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ’nün ortağı olduğu AB Projesine destek

ÇOMÜ’nün ortağı olduğu AB Projesine destek

İtalya’dan Perugia Üniversitesinin koordinatörü olduğu ve ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Çelik‘in katkılarıyla hazırlanan, Prof. Dr. Harun Baytekin ve Öğr. Gör. Hilal Çelik’in de görev alacağı “Kırsal Kalkınmada Sosyal Çiftçilik-Fiziksel ve Mental Engellilerin Rehabilitasyonu” başlıklı AB projesi 299.991 Euro bütçe ile desteklenmeye değer bulundu. Proje ortakları; Türkiye, Avusturya, Hollanda ve İspanya’dan Üniversiteler, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinden oluşuyor. Projede özellikle AB düzeyinde her yıl 165 milyon bireyi etkileyen, engelli kişilere ilişkin eylem programı kapsamında akıl hastalığı olan kişilerin korunması ve akıl sağlığı hizmetlerinin iyileştirilmesine yönelik bilimsel ve güncel eğitim uygulamaları gerçekleştirilecek. 2 yıl sürecek olan projenin ürünlerinin, katılımcı 5 ülke başta olmak üzere, tüm AB coğrafyasında kullanılması hedefleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST