ÇOMÜ’nün projesi desteklenecek

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ’nün projesi desteklenecek

ÇOMÜ’nün projesi desteklenecek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin koordinatörü olduğu ve Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülay Güzel’in yürütücülüğünü üstlendiği “Improving English Education in Turkish Tourism Faculties Under Supervision of British Language Experts” isimli uluslararası proje, “New Connections in EMI Turkey Research Partnership Fund 2020” kapsamında British Council tarafından desteklenmeye uygun görüldü.

Proje ekibinde Turizm Fakültesi’nden Doç. Dr. Bekir Eşitti, Dr. Buket Buluk Eşitti ve doktora öğrencisi Tarık Yalçınkaya yer aldı. Birleşik Krallık’tan University of Sheffield’ın ana ortağı olduğu projenin Mayıs 2021’de tamamlanması hedefleniyor. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi’nin Türkiye ortağı olduğu projeye Turizm Akademisyenleri Derneği de iştirakçi olarak destek verecek. Projenin temel amacı ise turizm fakültelerindeki İngilizce dili eğitiminin kalitesini artırmak olarak belirlendi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST