Çorba İkramında Öğrenciler İle Buluştu…

KALEM Farkıyla...

Çorba İkramında Öğrenciler İle Buluştu…

Öğrencilerin güne sıcak bir başlangıç yapması ve sağlıklı beslenebilmeleri amacı ile Çanakkale Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen sıcak çorba ikramları devam ediyor.

Çanakkale Belediyesinin üniversite öğrencilerine yönelik başlattığı sıcak çorba ikramlarına katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilerle birlikte çorba içen Başkan Gökhan, bir süre de sohbet etti. Geleneksel olarak düzenlenen sıcak çorba ikramlarından çok memnun olduklarını belirten öğrenciler, Başkan Gökhan’a ve Çanakkale Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Çorba ikramı hakkında açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “Her sene olduğu gibi bu sene de üniversitemizde çorba dağıtımı yapıyoruz. Öğrencilerimiz eğer bir evde, aile yanında kalmıyorsa bir şeyler yiyip içmeden okula geliyorlar. Dolayısı ile onların sağlıklı beslenmeleri için yıllardır bu uygulamayı yapıyoruz. Öğrencilerimiz sıcak çorba ikramımızdan faydalanıyor ve çok da memnunlar. Ben de öğrencilik yıllarımdan biliyorum. Sabah boğazınızdan sıcak bir şey geçmesi bir ihtiyaçtır. Öğrencilerimize sorduğumuzda, onlar da uygulamamızdan memnun olduklarını söylüyorlar. Çorbamızı herkese tavsiye ederiz” dedi.

Öğrencilerden büyük ilgi gören sıcak çorba ikramları Terzioğlu Kampüsünde hafta içi her gün 08.00-10.00 saatleri arasında hem Kütüphane önü hem de Mühendislik-Mimarlık Fakültesi önünde gerçekleşiyor. 15 Ekim 2018 Pazartesi günü itibariyle başlayan sıcak çorba ikramları dönem sonuna kadar devam edecek olup, ara tatil sonrası 11 Şubat 2019 Pazartesi günü yeniden başlayıp 30 Nisan 2019 tarihinde son bulacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST