Coronavirüs hakkında bilgilendirme yapıldı

KALEM Farkıyla...

Coronavirüs hakkında bilgilendirme yapıldı

Coronavirüs hakkında bilgilendirme yapıldı

Coronavirüs (Covid-19) hakkında tüm personele bilgilendirme eğitimi verildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener tarafından hastanemizde çalışan tüm personele CoronaVirüs (Covid-19) hakkında bilgilendirme eğitimi yapıldı. Doç. Dr. Alper Şener, hastanede acil serviste bulunan bir odanın solunum müşahede odası olarak düzenlendiği, şüpheli hastalar için gerekli tıbbi donanımların Sağlık Bakanlığı Korona Virüsü (Covid-19) Hastalığı rehberinde belirtildiği şekilde uygulanmasının sağlanması ve şüpheli hastalar için 3 adet özel oda hazırlandığını belirtti. Eğitim birimi koordinasyonunda düzenlenen ve personelimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen eğitimde; virüsün yapısı ve özellikleri, hastalığın klinik tablosu ve uygulamalar, laboratuar örneklerinin alınması-sonuçlanması ve sağlık personeli olarak alınması gereken önlemler hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST