ÇTB tarım ve hayvancılık fuarında

KALEM Farkıyla...

ÇTB tarım ve hayvancılık fuarında

ÇTB tarım ve hayvancılık fuarında

Çanakkale Ticaret Borsası Üyeleri Agroexpo Tarım ve Hayvancılık fuarına katıldı.

Üyelerinin sektörlerindeki son gelişmeleri takip etmeleri ve sektör temsilcileri ile bir araya gelerek işbirliği kurmaları amacıyla hareket eden Çanakkale Ticaret Borsası, bu kez üyelerini 08 Şubat 2020 tarihinde Fuar İzmir’de düzenlenen 15. AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na bir organizasyon gerçekletirdi.

FUARA BÜYÜK İLGİ
Türkiye’nin dört biryanından katılımın sağlandığı fuara Çanakkale Ticaret Borsası üyeleri de büyük ilgi gösterdi. Stantları ziyaret ederek incelemelerde bulunan Ticaret Borsası Meclis katip üyesi Sinan Yücel başkanlığındaki Borsa Üyeleri, Ticaret Borsası üyelerinden Çanakkale İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Süha Tarımın Taşkapı Çiftliğinin açmış olduğu stantları ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. İlk üç gününde, 296 bin 511 kişinin ziyaret ettiği, bugüne kadar 680 milyon dolarlık iş hacminin gerçekleştiği fuarda ayrıca 2020 Traktör Lansmanı, Ağır Abiler Yarışıyor ve Genç Çiftçiler Yarışıyor yarışmaları, Tarım Makineleri İnovasyon Sunumu ve Traktörle Penaltı yarışması; paneller, seminerler ve etkinlikler yer aldı. Fuara katılımı ile ilgili bilgi veren Borsa Başkanı Kaya Üzen “Üyelerimizin; tarım ve hayvancılık sektörlerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeleri, gelişen teknolojinin sektörde meydana getirdiği yenilikleri yerinde incelemeleri amacıyla fuara farklı sektörlerden 50 üyemiz ile katılım sağladık. Üzen, Fuarın 15. yılında olduğunu belirterek, fuarda ayrıca yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcileri ve çiftçiler katılım sağladı. Ziyarette yeni tarım teknolojilerini yakından görme şansını yakalayan ve bizlerle birlikte organizasyonumuza katılan tüm üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST