ÇTSO ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol

KALEM Farkıyla...

ÇTSO ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol

ÇTSO ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale’nin küresel iklim değişikliğine uyum süreçlerine destek vermek, Çanakkale’nin tarımda orta ve uzun vadeli iklim eylem politikaları oluşturmak üzere hazırladığı “IPA-II Climate Change Adaptation Grant Programme (CCAGP)” çağrısı kapsamında hazırladığı proje için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklık protokolü imzaladı. Çanakkale Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza töreninde, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Genel Sekreter Sema Sandal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Ergüven, İl Milli Eğitim Ar-Ge Öğretmeni Esra Erbaş ve ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru yer aldı. T.C. Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından çağrıya çıkılan “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı” projesi hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, “İlimizde iklim değişikliği sonucunda oluşan olumsuzlukların en az zararla atlatması, doğal kaynaklarımızın verimli kullanılması ve ekosistemimizin korunmasıyla ilgili bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak üzere hazırladığımız AB Projemiz ’de hedeflenen faaliyetleri hayata geçirmek üzere paydaşlarımızla işbirlikleri yapacağız. Projemiz kapsamında; kadın çiftçilerimiz için yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak çevreye duyarlı rol model sistemler oluşturularak, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimizin iklim değişikliğine uyum süreçlerinde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacaktır. Bu amaçla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün saha ve eğitim tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Projemize gösterdiği ilgi ve verdiği destek dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Ortaklık protokolünün 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne denk gelmesi de görüşmemize ayrı bir keyif kattı. Proje ortaklarımız olan; Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi’ne, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne, Bayramiç Ziraat Odası’na ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze projemize verdikleri destek ve katkılar için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST