ÇTSO’dan banka kaynaklı sorunlara önlem

KALEM Farkıyla...

ÇTSO’dan banka kaynaklı sorunlara önlem

ÇTSO’dan banka kaynaklı sorunlara önlem

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi bankalarla yaşanan sorunlarla ilgili masa kurdu. ÇTSO konu ile ilgili ekonomik açıdan zorlu bir süreçten geçildiğini belirterek, “Bu sürecin atlatılmasında gemide kim varsa herkes, her kurum omuz omuza sorumluluk bilinci ile hareket etmelidir” dedi.

ÇTSO Yönetimi bankalarla yaşanan sorunlara karşı masa kurdu. ÇTSO’dan yapılan yazılı basın açıklamasına göre odaya gerek üyeler, gerekse üye olmayan kişilerden bankalarla olan ilişkilerde yaşanan sıkıntılarla ilgili bildirimler alındığı belirti. Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi, “Günü gelmeyen kredilerin geri çağırılması, gayrimenkullerin değerinin altında işleme alınması, banka ile müşterisi arasında gizli tutulması gereken görüşmelerin üçüncü şahıslarla paylaşılarak dedikodulara fırsat verilmesi, keyfi uygulama ve ayrımcılık yapılması gibi uygulamalar, yaşanan ekonomik daralmayı daha da körüklemektedir. Ekonomik sorunların ağırlaştığı bu dönemde, iş dünyasının ayakta sağlam durabilmesi adına Hükümetimizin destekleri ve teşvikleri arttırma çalışmaları, enflasyonla mücadele tedbirlerine rağmen ısrarla sürdürülen keyfi uygulamalara seyirci kalamayız.”

İŞ DÜNYASI FİNANSMANA KOLAY ULAŞABİLMELİ
İş dünyanın finansmana kolay ve hızlı erişebilmesi gerektiği belirtilen yazıda, “Yönetim Kurulumuzun 10 Ekim 2018 tarih ve 25 no’lu oturumunda bu bildirimlerin kayıt altına alınması, konularına göre düzenlenmesi ve ilgili kurumlara iletilerek çözüm için takibinin yapılması amacıyla gizlilik esası çerçevesinde bir birim kurulmasına karar verilmiş ve Genel Sekreterimiz Sema Sandal görevlendirilmiştir. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu zorlu günlerin elbirliği ile aşılacağına inancımızın tam olduğunu belirterek üyelerimizin bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST