Cuma pazarı bereketi

KALEM Farkıyla...

Cuma pazarı bereketi

Cuma pazarı bereketi

Kent merkezinde kurulan Cuma pazarı bu hafta çok hareketliydi. Her çeşit ürünün en bol olduğu zamanların yaşandığı bu haftaki pazara vatandaşlar adeta akın etti.

Mevsim itibarı ile pazarlarda sebze ve meyve bolluğu yaşanıyor. Bu hafta kurulan Cuma pazarı en kalabalık günlerinden birini yaşadı. Havanında güzel olması dolayısıyla Pazar çantasını alan vatandaşlar soluğu pazarda aldı. Artık girişlerde pandemi önlemleri de pek alınmıyor. Maskesini takan herkes pazara çıkabiliyor.
Mevsimsel geçişten dolayı Cuma pazarında hem yazlık hem de kışlık ürün bolluğu yaşanıyor. Bu hafta Cuma pazarında cinsine ve kalitesine göre fiyatlar ise şöyleydi; karnabahar ve lahana tane 8 ile 10 arasında, patates ve soğan 2,5 ile 3 lira arasında satılırken, mandalina 5, muz 10, taze fasulye 10, sivri biber 10, salatalık 4, patlıcan 5, havuç 5, yeşil zeytin 8 ile 10 lira arası, barbunya 12, domates 5, marul ve taze soğan 3,5 liradan satıldı.
Pazarcı esnafı satışlardan memnun olurken, bazı vatandaşlar fiyatların yükseldikten sonra hiç düşmediğini söylediler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST