Cumhurbaşkanlığı’ndan ÇASİAD’a Ziyaret

KALEM Farkıyla...

Cumhurbaşkanlığı’ndan ÇASİAD’a Ziyaret

Cumhurbaşkanlığı’ndan ÇASİAD’a Ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörü Zahid Tuncel, Proje Direktörü Yusuf Melih Gülbaran ve GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ÇASİAD’ı ziyaret etti.

Ziyarette ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, Başkan Yardımcısı Mehmet Işık ve Semih Toprak, Genel Sekreteri Kerem Ünsal, Saymanı Orkun Yalman, Yönetim Kurulu Üyeleri; İbrahim Gürel, Mustafa K. Ertuğrul, Z.Mert Öztürk, Sadık Haranıoğlu, Erman Büyükgaga ve Burak Kunt hazır bulundular. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörü Zahid Tuncel, Proje Direktörü Yusuf Melih Gülbaran Çanakkale’nin iş ve yatırım ortamını geliştirmeye, tanıtmaya ve bölgeye yerli ve yabancı yatırımcı çekmeye yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında ÇASİAD Başkanı Semih Başaran ve yönetim kurulu üyelerine bilgiler verdi. ÇASİAD Başkanı Semih Başaran da konuşmasında Çanakkale de yaşanan sıkıntılar, tarım ve tarımsal ürünlerdeki mevcut sorunlarına değindi. Başaran, ayrıca Çanakkale feribot iskelesi yoğunluğunun trafiğe ve esnafa etkileri, yabancıya konut ve arsa satışı engeli, kamu arsalarının yatırımcıya tahsisi veya kiralanması, İzmir yolu bandının ticari imara açılması, iş mahkemelerinin işveren-işçi davalarının sonuçları, nüfusa göre meslek gruplarının sayı sınırlanması, ilimizin başlıca sorunlarını oluşturmaktadır, dedi. Çanakkale’nin marka değerini arttıracak projeler sunuldu. Çanakkale de yatırım ortamının iyileştirilmesi, sorunları, çözüm önerileri ve yatırım ortamı eylem planı hazırlanması hususları görüşülerek kayıt altına alındı. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörü Zahid Tuncel, Proje Direktörü Yusuf Melih Gülbaran ve GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST