Cumhuriyet Meydanı Projesi’ne adım adım yaklaşılıyor

KALEM Farkıyla...

Cumhuriyet Meydanı Projesi’ne adım adım yaklaşılıyor

Cumhuriyet Meydanı Projesi’ne adım adım yaklaşılıyor

Cumhuriyet Meydanı Projesi çerçevesinde meydanın genişletilmesi ve çevre düzenlemesi ile ilgili süreç kapsamında E- Sınav Merkezi bahçesinde bulunan öğrenci yurdu ile TÜKODER binası ve taksi durağı yıkıldı.Yıkılan alanda çalışmalar sürüyor.

Cumhuriyet Meydanı ve Yakın Çevresi Düzenleme Projesi kapsamında E-Sınav Merkezi’nin bulunduğu alanda hizmet veren öğrenci yurdu , taksi durağı kulübesi ile Tüketici Hakları Koruma Derneği (TÜKODER) binası yıkıldı. Yıkılan yurt binası alanı Cumhuriyet Meydanına dahil edildi. Yıkım aşamasının sonrasında bu bölgede çalışmalar başladı. Yıkılan alanda altyapı çalışmaları başladı, zemin toprakla kaplandı, bir sonraki aşamada taşla döşenecek ve çevresi tel örgülerle çevrilecek. Bölge meydan projesinin start vermesine kadar geçici olarak otopark alanı olarak kullanılacak.
Cumhuriyet Meydanı ile İskele Meydanı alanı arasındaki toplam alan 8 bin 738 metrekareyi kapsıyor ve proje ile İskele Meydanı ile Cumhuriyet Meydanlarının birbirine bağlanması öngörülüyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST