Damızlık Koçluk Kuzu dağıtıldı

KALEM Farkıyla...

Damızlık Koçluk Kuzu dağıtıldı

Damızlık Koçluk Kuzu dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığınca finanse edilen ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından yürütülen; “Küçükbaş Hayvanlarda Süt Verimini Artırma Projesi” kapsamında Bayramiç Kaymakamlığı tarafından belirlenen 21 yetiştiriciye törenle Tahirova Irkı Damızlık Koçluk Kuzu dağıtıldı.

Bayramiç İlçesi İl Özel İdaresi şantiye alanında düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Alper Taş, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Bayramiç İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Çobanoğlu, Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ferhan Savran, köy muhtarları, yetiştiriciler ve teknik elemanlar katıldı. Törende konuşma yapan Kaymakam Alper Taş konuşmasında; Ezine Peynirinin yurt içi ve yurtdışına yönelik pazarının genişletilebilmesi için hammadde olan süt üretiminin artırılmasının önemli olduğunu, aynı zamanda değişik ülkelerin tüketim alışkanlıklarına göre farklı peynir ve süt ürünlerini yapılması gerektiğini, inovatif çalışmaların oluşturulması gerektiğini belirterek Tarım İl ve İlçe Müdürlüğünce uygulanan koyun yetiştiricilerimizin desteklenmesine yönelik projenin ilçemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu. Daha sonra yetiştiriciler kura çekerek koçlarını teslim aldılar” ifadeleri yer aldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST