“Danışan dağları aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış”

KALEM Farkıyla...

“Danışan dağları aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış”

“Danışan dağları aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış”

Yakın dönemde Çanakkale’de de görev yapmış olan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, geçen gün yaptığı paylaşımda pandeminin bizlere neler öğrettiğini sıralayarak, “Danışan dağları aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış…” dedi
Pandemiden neler öğrenildiğiyle alakalı bir paylaşım yapan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, “Pandemi bize neler öğretti? İstatistiksel olarak süslenmiş matematik veriler, yalın saha gerçeği ile yüzleşince çaresiz kalıyor. Bireysel tercihlerinizin bedelini toplum ödemek zorunda kalabilir… Laboratuvar testlerde ne kadar abartılabilirin sınırı yok. Klasik Enfeksiyon kontrol önlemlerinin yerini hiçbir şey tutmuyor, ve tabii danışan dağları aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış…” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST