Danslarıyla ilgiyle izlendi

KALEM Farkıyla...

Danslarıyla ilgiyle izlendi

Danslarıyla ilgiyle izlendi

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95.yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Çanakkale Valiliği himayesinde Çanakkale Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Kulübü (ÇAFAD) ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Troya Halk Dansları Festivali Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına büyük bir coşku kattı.
Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça eşi Gülser Uça da Halk danslarını vatandaşlarla beraber izlediler. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği; Arnavutluk, Makedonya, Gürcistan, Ukrayna, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya, Azerbaycan, Hatay’dan gelen Halk Oyunları Dans Toplulukları gösteriyle Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ayrı bir renk kattılar.

VALİ TAVLI MİSAFİRLERİ AĞIRLADI
Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, etkinliğin ardından Uluslararası Troya Halk Dansları Festivali vesilesiyle ilimize gelen misafirleri ağırladılar. Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı Valilik Bahçesinde; Arnavutluk, Makedonya, Gürcistan, Ukrayna, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya, Azerbaycan, Hatay’dan gelen Halk Oyunları Dans Topluluklarıyla bir araya gelerek sohbet ettiler. Vali Orhan Tavlı ve Ayşe Tavlı, Uluslararası Troya Halk Dansları Festivaliyle Cumhuriyet Bayramımıza renk katan, Halk Oyunları Dans Topluluklarıyla görüşerek toplu fotoğraf çektirdiler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST