Dardanel, Yunanistan’ın pazar liderini satın alıyor

KALEM Farkıyla...

Dardanel, Yunanistan’ın pazar liderini satın alıyor

Dardanel, Yunanistan’ın pazar liderini satın alıyor

Dardanel, Yunanistan’da titizlikle sürdürdüğü satın alma sürecinde son aşamaya gelindiğini açıkladı. Satın alma tamamlandığında tam kapasite üretime geçeceklerini belirten Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, “Bu birleşme sektörümüz ve Akdeniz’in iki büyük ekonomisi olan Yunanistan ve Türkiye’nin ihracatı için de önemli bir adım” dedi.

Son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla hızlı büyümesini sürdüren Türkiye’nin balık uzmanı Dardanel, Yunanistan’da titizlikle sürdürdüğü satın alma sürecinde son aşamaya gelindiğini açıkladı. Yunanistan’ın dondurulmuş deniz ürünlerinde pazar lideri G. Kallimanis’in devri için tarafların anlaşmaya imza attığını açıklayan Dardanel, bu dev satın almayla birlikte global bir marka olarak ihracat gücünü daha da artıracak.“SATIN ALMA TAMAMLANDIĞINDA TAM KAPASİTE ÜRETİME BAŞLAYACAĞIZ”
Akdeniz’in iki önemli ekonomisi Türkiye ve Yunanistan’ın dondurulmuş deniz ürünleri pazarında oluşturacakları sinerjinin önemine değinen Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen ise, “Kallimanis, dondurulmuş deniz ürünlerinin üretimi ve satışı konusunda yarım asra yaklaşan çok önemli bir deneyime sahip. Üretim gücü ve teknolojisinin yanı sıra zengin ürün portföyü ve geniş ihracat ağı potansiyeline sahip bu şirketi bünyemize katacak olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST