“Davulla zurnayla rehine mi kurtarılır?” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

“Davulla zurnayla rehine mi kurtarılır?” (videolu haber)

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek oldu, Zeynel Lüle’nin sunduğu Gerçeğin İzinde programına konuk oldu. Türkiye’nin gündemindeki Gara operasyonuna değinen Erkek, “Davulla zurnayla rehine kurtarma operasyonu mu yapılır? Bütün dünya öğrendi ne yapacağımızı. Şehitlerimiz geliyor, sorumlu değiller, madenciler ölüyor, sorumlu değiller… Ben şimdi soruyorum, sorumlu kim? Bu kadar sorumsuzluk anca böyle bir sistemde olabilir” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek oldu, Zeynel Lüle’nin sunduğu Gerçeğin İzinde programına konuk oldu. Erkek, Türkiye’nin gündemindeki Gara operasyonuna ilişkin görüşlerini bildirdi ve CHP’nin konuya ilişkin sorularına yanıt beklediğine dikkat çekti. Erkek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“BU BASİRETSİZLİKTİR”
“5 buçuk yıldır ne yaptınız diye soruyoruz? Dün bilgilendirme yaptılar, neden daha önce yapmadınız bunu? Dostunuz Trump sizden Rahip’ Brunson’u alırken siz de bu 13 askerinizi, polisinizi alsaydınız ya! İsrail’in bir askerini Hamas esir aldı, Türkiye devreye girdi, El Nusra’da esirler olunca yine Türkiye’den istediler, Türkiye devreye girdi. Siz nite bunu yapmıyorsunuz? Siz niye araya ABD’ye sokmuyorsunuz?”
“Bu tam bir basiretsizliktir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en basiretsiz hükümetiyle karşı karşıyayız. Rahmetli Bülent Ecevit döneminde Abdullah Öcalan’ı getirdi bu millet. Kimsenin haberi bile yoktu. Davulla zurnayla rehine kurtarma operasyonu mu yapılır? Bütün dünya öğrendi ne yapacağımızı. Şehitlerimiz geliyor, sorumlu değiller, madenciler ölüyor, sorumlu değiller, Çorlu’da kaza oluyor, çocuklar ölüyor, yine sorumlu değiller. Ben şimdi soruyorum, sorumlu kim? Bu kadar sorumsuzluk anca böyle bir sistemde olabilir. Niye kaçırıldı bu insanlar? Sokak ortasında bu kadar rahat asker polis kaçırılabilir mi? Bu basiretsizliktir! Şehitlerimiz defnedilirken ülkenin dört bir yanında yas varken Cumhurbaşkanı Rize’de kahkahalar atıyor. Şehit annesi kongreye bağlatılır mı? Bu acı siyasete bu kadar alet edilir mi? Her şeyi istismar ediyorlar.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST