Demirbaş, “23 Nisan Anaokulu daha uygun”

KALEM Farkıyla...

Demirbaş, “23 Nisan Anaokulu daha uygun”

Demirbaş, “23 Nisan Anaokulu daha uygun”

Türk Eğitim-SEN Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Özel Eğitim Anaokulu’ açılacağını duyurarak 23 Nisan Anaokulu’nun henüz açılmadan özel eğitim anaokulu olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Türk Eğitim-SEN Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş Çanakkale merkeze Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Özel Eğitim Anaokulu’ açılacağını belirtti Okulun son derece gerekli olduğuna dikkat çeken Demirbaş, “Aldığımız duyumlara göre açılacak özel eğitim anaokulu merkezde Ali Agaoğlu Anaokulu ’nu binasında açılacakmış. Özel Eğitim adında da anlaşılacağı gibi kendine özgü özellikleri olan donanımlı ve şartları uygun binalarda gerçekleştirilmeli ve planlanmalıdır. Bu bağlamda güzel bir düşünceyi günü kurtaracak basit çözümlerle değil uzun vadede ihtiyaçlara cevap verecek bir okulda yapılması kaçınılmazdır. Hali hazırda Çanakkale de anaokulu öğrenci potansiyelinin büyük bir çoğunluğunu karşılayan Ali Agaoğlu Anaokulu oturmuş kadrosu ve işleyişi ile düzenli ve başarı bir okulumuzdur. Özel Eğitim Anaokulu yapılacaksa eğer, Barbaros Mahallesinde tek olan Anaokulu ve kayıt bölgesinde 300’e yakın öğrencisi olan Ali Ağaoğlu Anaokul binasında değil, ilimizde yeni yapılan kayıt bölgesinde 70’e yakın 23 Nisan Anaokulu henüz eğitim öğretim yılına başlamadan Özel Eğitim Anaokulu olarak donanımı ile uzun vadede açılması planlanmalıdır. 23 Nisan Anaokulunun değerlendirilmesi özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara vereceğimiz değeri ortaya koymada, pandemi den dolayı devletimizin imkanlarını da geçici uygulamalarla zararlarını ortadan kaldıracaktır” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST