Denizdeki katı atıklar çıkarıldı (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

Denizdeki katı atıklar çıkarıldı (Video Haber)

Denizdeki katı atıklar çıkarıldı (Video Haber)

GESTAŞ 19 Eylül Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü’nde L iskele ve Koltuk Barınağı İskelesi’nde temizlik yaptı.

GEŞTAŞ Ulaşım A.Ş. 19 Eylül Cumartesi günü Uluslar arası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü’nde ‘Denizleri Korumaya Evinin Önünden Başla’ sloganı ile temizlik yaptı. L iskele ve Koltuk Barınağı İskelesi’nde temizlik yapan Sahil Grup Komutanlığı, özel şirkete ait dalgıçlar ve ÇOMÜ’den dalgıçlar denizden pek çok katı atık çıkardı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın ise “Bugün 19 Eylül Uluslar arası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü. Biz de deniz ulaşım şirketi olarak kendi evimizin önünü temizleme maksadıyla, çünkü bu yıl ki tema ‘Temizliğe evinin önünden başla’ Bu Deniz TURMEPA öncülüğünde yapılıyor. Biz de deniz ulaşım şirketi olarak ‘Kendi evimizin önünde ne yapabiliriz?’ dedik. Sahil Grup Komutanlığının ve özel iki denizcilik şirketlerinin dalgıçları ve üniversitemizin dalgıçları ile birlikte böyle bir etkinlik planladık. Buradaki amaç farkındalık oluşturmak. Farkındalık derken deniz kirliliğini yüzde 80’ini karasal atıklar oluşturuyor. Bu da yılda 14 milyon ton demek. Bu her yıl da 1.2 milyon ton olarak ekleniyor üzerine. Karasal atıklar da insan kaynaklı atıklar genellikle. Kıyıda ve deniz kenarındaki atıklar rüzgarın da etkisi ile denize kavuşuyorlar. Deniz suyuna karışması daha tehlikeli bir hal alıyor aslında” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST