“Denizlerimiz bu sene çok bereketli”

KALEM Farkıyla...

“Denizlerimiz bu sene çok bereketli”

“Denizlerimiz bu sene çok bereketli”

Balıkçı esnafı Ali Rıza Şeker, palamut bolluğuna dikkat çekerek, “Fiyatlar çok ucuz, vatandaşlarımız da gönül rahatlığı ile balıklarımızdan alıyorlar. Bu sene geçen seneye oranla denizlerimiz çok bereketli” dedi.

Bu sene denizlerde palamut bolluğu göz çarparken, vatandaşlar da etin hem fiyatının yüksek olması hem de etlerde şarbon hastalığının çıkması nedeniyle tercihini balıktan yana kullanır oldu. Balıkçı esnafı Ali Rıza Şeker, palamudun fiyatlarında ucuzluk olduğunu belirterek şunları söyledi, “Şu an palamut bolluğu var. Fiyatları 15 TL, 10 TL ve 12,5 TL olmak üzere üç çeşit balık var. Bundan 3-4 gün önce balıklar 10 liraydı. Bir anda denizde akıntı azaldı biraz Karadeniz tarafında. Yerli balıklar da pahalı gidiyor. Mesela Karadeniz balıkları çiftinin 16-17 liradan gidiyorsa, yerli balığın çifti 19-20 TL’den gidiyor. Şu an en çok istavrit satılıyor. Çinekop başladı. Geçen seneye göre bu sene fiyatlar daha uygun. Geçen sene palamudun tanesi 20 liraydı, bu sene 10 lira. Bereket var. Halkımız şu anda zor dönemlerden geçiyor ekonomik olarak. Bir balık 10 lira bir paket sigara 13-15 lira olmuş. Fiyatlar çok ucuz. Vatandaşımız da balığa büyük rağbet gösteriyor” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST