Depreme Hazırlık Grubu Toplandı

KALEM Farkıyla...

Depreme Hazırlık Grubu Toplandı

Depreme Hazırlık Grubu Toplandı

Deprem kuşağında bulunan Çanakkale’de deprem öncesi alınacak önlemleri değerlendirme amacıyla Kent Konseyi Depreme Hazırlık Çalışma Grubu çalışmalarına başladı.

Çanakkale Kent Konseyi tarafından yapılan açıklamada; ‘’ Deprem kuşağı bölgesindeki Çanakkale’de deprem öncesi durumları da göz önünde bulundurarak, deprem ânı ve sonrasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukları en aza indirecek eylemlerin bir plân dahilinde belirlenerek uygulanması için oluşturulan Çanakkale Kent Konseyi Depreme Hazırlık Çalışma Grubu çalışmalarına başladı.
Depreme dayanıklı ve daha güvenli bir kent olabilme yolunda, depremin yaratabileceği can ve mal kaybı ile ekonomik, sosyal birikimlerimiz ve kaynaklarımızı koruyabilmek amacını taşıyan çalışma, başta Çanakkale Belediyesi olmak üzere, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, özel sektör, meslek odaları, STK’lar ve gönüllülerin katılımıyla yürütülecek. Kent merkezini kapsayan çalışmanın hedefinde, Mahalle Afet Gönüllüleri gruplarının ve Acil ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte toplanma alanlarının oluşturulması, bu sistemlerin yönetimini sağlamak üzere Deprem Koordinasyon Kurulu ve Deprem Koordinasyon Merkezi’nin kurulması da yer alıyor.’’ ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST