Dev konsere sayılı günler kaldı…

KALEM Farkıyla...

Dev konsere sayılı günler kaldı…

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, metalik madencilik faaliyetleri nedeniyle büyük tehdit altında bulunan Kazdağları için bir konser verecek.

Çanakkale’nin tek içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı su toplama havzasında yürütülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başta duyarlı kentliler olmak üzere doğaseverlerin tek ses olduğu ve yaklaşık bir aydır sürdürülen “Su ve Vicdan Nöbeti”ne destek büyüyor. Bu kapsamda, daha önce 2018 Troia Yılı için Çanakkale Belediyesinin talebi ile kente Truva Sonatını kazandıran dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, bu kez de notalarını Kazdağları için konuşturacak. Bölgedeki eşsiz doğanın tahrip olmasına sessiz kalmayan sanatçı, Çanakkale Belediyesi’nin de destekleriyle 18 Ağustos 2019 Pazar günü saat 11.00’de Kirazlı Balaban mevkiinde sanat ve doğaseverlerle buluşacak.
Konser için 18 Ağustos Pazar günü saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan araçlar hareket edecek olup, #KazdağlarıHepimizin diyen tüm kentlilerimiz etkinliğe davetlidir.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST