Dijital Gösterim Merkezini incelediler

KALEM Farkıyla...

Dijital Gösterim Merkezini incelediler

Dijital Gösterim Merkezini incelediler

Çanakkale’nin önde gelen isimleri geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Anadolu Hamidiye Tabyalarında kurulan Dijital Gösterim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi incelemelerine; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Ali Güzel, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, Turizmci – Çanakkale Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Nilgün Gökser ve Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu katıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Anadolu Hamidiye Tabyalarında kurulan Dijital Gösterim Merkezinde öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel gösterimini izlendi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Ali Güzel tarafından Vali İlhami Aktaş’a Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret eden vatandaşların ilk olarak 360 derece Immersive alandaki ekranda üç boyutlu olarak, bağımsızlığın kazanılmasında verilen mücadele ve sonrasında her alanda yükselen yeni Türkiye sunumu, Mapping Show alanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da içine alan İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşuna dair dijital gösterim şovunu deneyimlediği, hologram gösterim alanında, bir yandan İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun öyküsü projeksiyon ekranına yansıtılırken diğer yandan hologram şovunun seyirci ile buluştuğu, bilgi ekranı bölümünde ise ziyaretçiler, ‘Türkiye Bizim Sevdamızdır’ mottosuyla, Türkiye’nin 2023 hedefleri 2053 ve 2071 vizyonu çerçevesinde geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’si için gerçekleştirilen mega yatırımları tanıma fırsatını bulduğu bilgisi verildi.

Dijital Gösterim Merkezi ile Türk Milletini bir paydada buluşturan önemli günler başta olmak üzere ortak değerler ve vizyon projelerin vurgulanması ve anılması hedefleniyor. Çanakkale’nin yanı sıra Bursa, Antalya, Samsun, Kayseri, Konya ve Diyarbakır’da da kurulan Dijital Gösterim Merkezlerinde her ay farklı temalarda gösterimler yer almakta ve vatandaşlar Dijital Gösterim Merkezini 12:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebiliyorlar.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST