Dikkat Çanakkale! Vakalar yüzde 30 artışta

KALEM Farkıyla...

Dikkat Çanakkale! Vakalar yüzde 30 artışta

Dikkat Çanakkale! Vakalar yüzde 30 artışta

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarında en çok artışın yaşandığı 5 ilin arasında Çanakkale’nin de olduğunu açıkladı. Bakan Koca’nın paylaştığı grafikte artışın yüzde 30,75 olduğu görüldü.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haftalık vaka sayılarının açıklanmaya başlamasının ardından sosyal medya hesabından en çok vaka artışının yaşandığı beş ili açıkladı. Açıklanan iller arasında Çanakkale’nin de olduğu görüldü. Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Geçen haftaya göre 1 haftada 100.000 nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz: Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST