Diyanet “haram” dedi: “Şimdi ne olacak?”

KALEM Farkıyla...

Diyanet “haram” dedi: “Şimdi ne olacak?”

Diyanet “haram” dedi: “Şimdi ne olacak?”

Diyanet’in midye, kalamar, karides, ıstakoz gibi deniz ürünlerinin “haram” olduğunu ilan etmesinin ardından Çanakkale’nin tanıdık isimlerinden Cem Belli, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda bu konuyu şehir halkına sordu. Belli paylaşımında, “Diyanet fetva kurulu kalamar, midye, karides, ıstakoz gibi deniz ürünlerini bugün haram ilan etti. Ne düşünüyorsunuz değerli Çanakkaleliler? Ben namazında, niyazında valiler, ne bürokratlar gördüm bunları iştahla yiyen… Eeee simdi ne olacak?” ifadelerine yer verdi.

Belli’nin paylaşımının ardından ise çok sayıda Çanakkaleli görüşünü beyan ederken yorumlarda en ön plana çıkan ise “Çanakkale’nin bunları tüketmeye devam edeceği” oldu. İşte o yorumlar:

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST