Doğanlar Mobilya 2022 hedeflerini açıkladı

KALEM Farkıyla...

Doğanlar Mobilya  2022 hedeflerini açıkladı

Doğanlar Mobilya 2022 hedeflerini açıkladı

Çanakkale merkezli olan Doğanlar Mobilya Grubu, 2022 hedeflerini açıklayarak konsolide satı geliri büyümesini yüzde 80-90 oranı olmasını beklediklerini ve 3,2-3,4 milyar TL düzeyine varacağını düşündüklerini açıkladı.

Mobilya sektörünün öncülerinden olan Çanakkale merkezli Doğanlar Mobilya Grubu 2022 hedeflerini açıkladı. Buna göre, konsolide satış gelirlerini yüzde 80-90 seviyelerine çıkararak, 3,2-3,4 milyar TL’ye ulaşmayı hedefleyen Doğanlar Mobilya Grubu, Türkiye genelinde 100-120, yurtdışındaysa 15-20 yeni satış noktası açmayı planladıklarını açıkladı. Doğanlar Mobilya Grubu CEO’su İsmail Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2022 yılı için öngörümüzü; markalarımızın hedef bütçelerine ek olarak, pandeminin etkisinin geçen yıllara göre azalma beklentisi, ihracat ve e-ticaret alanında yaptığımız yatırımlarla büyüme hedefleri ve Kelebek Mutfak markasının yeniden yapılandırılmasını göz önünde bulundurarak açıkladık. 2022 bütçemizde yüzde 80-90 satış artışı ile 3,2-3,4 Milyar TL konsolide satış geliri, %15-16 konsolide FAVÖK marjı ve net finansal borçluluk/FAVÖK oranında 1,4-1,8x beklentimiz bulunuyor. Lova Yatak markamızda 2022 yılı içerisinde 50-60 yeni satış noktası ile konsolide satış gelirleri içerisindeki payının yüzde 8-9 seviyesinde olmasını hedefliyoruz 2022’de planlanan yatırımların konsolide satış geliri içerisindeki oranı yüzde 5-7,5 seviyesinde olacak” şeklinde konuştu.

E-TİCARETTE YÜKSELİŞ BEKLİYORLAR

Yurt içinde 100-120, yurt dışında 15-20 yeni satış noktası hedefleri olduğunu belirten Doğan, konsolide satış gelirlerinin, yüzde 5- yüzde 7,5 oranında yatırım harcaması yapacaklarına işaret etti. Bu kapsamda, tüm markalara yatırımlar devam ederken, hızlı büyüme grafiği ile dikkatleri çeken Lova Yatak markasının konsolide satış geliri içerisindeki payının yüzde 8-9 oranında olacağının ve 50-60 yeni satış noktası açmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Doğanlar Mobilya Grubu hedef pazarlarının başında, kendi şirketlerini açtıkları ABD pazarı olduğunu vurgulayan Doğan, e-ticarette önemli bir yükseliş beklediklerini sözlerine ekledi. İsmail Doğan, bu beklentide uzun zamandır yalnızca online olarak satıyor olmasına rağmen, beklentinin üzerinde bir satış grafiğine sahip olmayı başaran Ruum Store markasının önemli bir yere sahip olacağını öngördüklerine işaret ederken, 2022 yılının Ruum Store yılı olmasını beklediklerini belirtti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST