“Doğayla kavga etmeyin, uyum sağlayın!”

KALEM Farkıyla...

“Doğayla kavga etmeyin, uyum sağlayın!”

“Doğayla kavga etmeyin, uyum sağlayın!”

Ramada Otel’in sahibi turizmci Mehmet Öngen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, son günlerde gündem olan doğa tahribatıyla ilgili bir paylaşım yaptı. 25 yıl önce böyle şeylerin yaşanmadığını, ağaçların kesilmesi şöyle dursun bir kayaya bile zarar verilmediğini söyleyen Öngen, “soft turizm” yaptıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

“25 yıl önce -değil bir ağaç kesmek- bir kayayı bile tahrip etmeden, 45 derece eğimli bir arazide inşa ettiğimiz, bu nedenle de normalde iki yılda tamamlanması gerekirken aralıksız tam beş yıl süren bir inşaat süreci sonunda bitirdiğimiz, bütün bu özellikleri gerekçesiyle de, sayısız ödüllerin yanında Dünyanın En Saygın Mimarlık Ödüllerinden olan uluslararası ağa han mimarlık ödülüne de aday gösterilen bu eserimiz bize şunu öğretti: doğa ile kavga etmeyin, ona uyum sağlayın! O, karşılığında size, hak edilen güzelliği ve güvenliği sunacaktı.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST