Doğtaş, Çin’de ilk mağazasını açtı!

KALEM Farkıyla...

Doğtaş, Çin’de ilk mağazasını açtı!

Doğtaş, Çin’de ilk mağazasını açtı!

Geçtiğimiz hafta Çin’de iki ayrı fuarda yer alan Doğtaş, fuarların sonrasında, gerçekleştirilen görkemli bir organizasyonla Çin Suzhou Industrial Park Designer Center’da hazırlıkları biten ilk mağazasının resmi açılışını gerçekleştirdi.

Yöresel dans gösterileri ve şovların yapıldığı organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. Açılışa başta Şangay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı, Şangay Ticaret Ataşesi Mustafa Akseli, Suzhou Gold Mantis tasarım Enstitüsü Başkanı Chen Tan, Jingsu Eyaleti Mobilya Derneği Başkanı Hu Ambala olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Yurtdışı tanıtım çalışmaları kapsamında, 10-13 Eylül’de CIFF Uluslararası Çin Mobilya Fuarı’nda, 11-14 Eylül Furniture China 2018 Fuarı’nda (Şangay) tasarımlarıyla yer alan Doğtaş, fuar boyunca birçok önemli görüşme gerçekleştirdi. Türk mobilyasının başta Çin pazarında yayılması adına yoğun ve etkili görüşmeler gerçekleştiren Doğtaş, Amerika başta olmak üzere Hindistan, Kore gibi ülkelerin de ilgisiyle karşı karşıya.

Global pazardaki konumu her geçen gün güçlenen Doğtaş, peş peşe açtığı yurt dışı mağazalarıyla dikkat çekiyor. İhracata yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Doğtaş, yüzde 10 civarında olan yurt dışı payını yıl sonunda yüzde 15’e çıkarmak istiyor.

Doğtaş CEO’su Ersin Serbes, Çin pazarı ile ilgili olarak; “Doğtaş markamızla Çin’de ilk mağazamızı açmış olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni yatak markamız Lova Sleep ürünlerimizi de bu güzel mağazamızın içinde Çinli müşterilerin beğenisine sunduk. Açılış ve sonrasında çok güzel yorumlarla karşılaştık. Geçen hafta Çin’de katıldığımız iki fuarda da ürünlerimizi, uluslararası pazarlara tanıtmanın heyecanını yaşadık. Bunun yanında, önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Yeni pazarlara açılarak; dünyada yayılmaya ve Doğtaş markamızı uluslararası arenada daha fazla duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

Doğtaş Uluslararası Pazarlar Direktörü Serkan Şen ise; “Şu anda yurtdışında 32 ülkeye aktif ihracat yapan ve yurtdışında 50’ye yakın satış noktası bulunan Doğtaş markamızla, fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördük. Yeni yatak markamız Lova Sleep ürünlerimize de ilgi yoğun oldu. Çin ve benzeri fuarların etkisi her geçen gün daha da artıyor. Fuar boyunca Amerika, Hindistan, Kore gibi ülkelerin ilgisiyle karşılaştık. Fuar sonrasında da Çin’de ilk mağazamızın açılışını çok keyifli bir organizasyonla gerçekleştirdik. Ülkemiz adına gurur duyduğumuz gelişmelere imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST