Doğum gününde kendisine çöp hediye etti

KALEM Farkıyla...

Doğum gününde kendisine çöp hediye etti

Doğum gününde kendisine çöp hediye etti

Yaptığı deprem tahminleriyle adından sıkça söz ettiren Jeoloji mühendisi Prof. Dr. Doğan Perinçek, geçtiğimiz gün doğum gününde kendi kendisine oldukça ilginç bir hediye verdi.

Kendi köyü olan Erenköy ile İzmir yolu kenarındaki çöpleri toplayarak poşetleyen Perinçek; “Yolun iki yanı kahredici ölçüde çöple kaplanmış durumdaydı. 18 Eylül doğum günümde kendime bir torba çöp hediye ettim. Çöp de hediye edilir mi, hediye edecek başka bir şey bulamadın mı diye sormayın. Eğer ormanı temizlemenin verdiği mutluluğu çöp torbası içine koyarsanız, ayrıca ülkenin bir köşesinin temizlemenin verdiği gururu da buna eklerseniz, çöp bal gibi hediye olur. Haftada birkaç gün Çanakkale-İzmir yolunun bir bölümünü çöp torbasına alıp kendime hediye edeceğim. Siz de bir torba kapın, evinizin güzergahı üzerindeki çöpleri torbalayın. İnanın bunu yaptığınızda mutlu olacaksınız. Çöpleri atanlar da belki utanırlar” diyerek oldukça anlamlı bir mesaj verdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST