Dokuz, Arkeoköy-Tevfikiye’de incelemelerde bulundu

KALEM Farkıyla...

Dokuz, Arkeoköy-Tevfikiye’de incelemelerde bulundu

Dokuz, Arkeoköy-Tevfikiye’de incelemelerde bulundu

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, 2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında Tevfikiye Köyü’nde yapılan yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden köy içi yol, çevre ve meydan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Köy meydanında taş döşemesi çalışmalarını ve amfi tiyatro şeklinde tasarlanan geniş bir ovaya bakan ziyaretçilerin adeta bir seyir alanı şeklinde vakit geçireceği Truva Meydanını inceleyen Dokuz, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından Dokuz, 2018 Troya Yılı kapsamında OPET’in desteği ile arkeo-köye dönüşen Tevfikiye’de çalışmaları inceleyerek, köy halkına yönelik Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen takı kursunu da ziyaret etti. Troya dönemi konseptine göre yenileme çalışmaları devam eden Tevfikiye Köyü inceleme gezisi, köyde yapılan çalışmaların değerlendirme toplantısı ile son buldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST