Doludan hasar gören yerleri inceledi

KALEM Farkıyla...

Doludan hasar gören yerleri inceledi

Doludan hasar gören yerleri inceledi

Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesi Yeşilköy ve Tongurlu Köyü’nde etkili olan dolu yağışı sebebiyle zarar gören tarım arazilerini yerinde inceledi.
Vali İlhami Aktaş geçtiğimiz günlerde doludan zarar gören Bayramiç İlçesi’ne bağlı Yeşilköy ve Tongurlu Köyü’nü ziyaret etti. Tarım arazilerini gezen Vali İlhami Aktaş, Çanakkale’mizin tarımsal alanda gelişimi için emek veren çiftçiler ile bir süre görüşerek sohbet etti. Çiftçilere geçmiş olsun temennisinde bulunan Vali İlhami Aktaş, “Dolu yağışıyla mahsulleri zarar gören çiftçilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Devletimizin tüm imkanlarıyla çiftçilerimizin yanında olacağız” dedi. Vali İlhami Aktaş ayrıca İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine hasar tespit çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması talimatını verdi. İncelemeler esnasında Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ ile yetkililer de yer aldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST