”Dondurulmuş ürünler arttırılmalı!”

KALEM Farkıyla...

”Dondurulmuş ürünler arttırılmalı!”

”Dondurulmuş ürünler arttırılmalı!”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak; hububat, un, zahire ürünleri, yaş meyve ve sebze üretimi, gübre ve zirai ürün ticareti ile Tarım Kredi kooperatifleri sektörlerinde faaliyet gösteren 2 no’lu Meslek Grubu Üyeleriyle sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Kahraman, Meclis Üyesi ve Komite temsilcisi Ali Deniz, Komite temsilcileri Mehmet Taşçı, Mehmet Yakın, Genel Sekreter Sema Sandal, Meslek Grubu Oda temsilcisi Ercan Ekim ve sektör temsilcileri, Hüseyin Uzun ve Sebahattin Alat katılarak sektörde yaşanan sorun ve çözüm önerilerini gündeme getirildi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Meslek Grubu ile düzenlenen “Sinerji Toplantıları”nda üyelerin sektörde yaşadıkları sorunları dinleyerek ortak akıl ile birlikte çözüm önerileri üretmeyi ve sorunları ilgili mercilerle paylaşmak istediklerini ifade etti. Toplantıya katılan sektör temsilcileri, ekmek maliyetlerinin yüksekliği, fiyat artışında yaşanan sıkıntılar, denetimsiz ekmek üretimi, fırın açmak isteyenler için yeni bir yasal düzenleme yapılması ile süt üretimindeki hammadde maliyetlerini gündeme getirerek çözüm önerilerini sundu. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Türkiye’nin dondurulmuş ürünlere daha fazla yatırım yaparak maliyetlerin ve tüketimdeki gereksiz sarfiyatın önüne geçilebileceğini, Oda olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını ve sektör temsilcilerinin taleplerini Yönetim Kurulunda gündeme getirdiklerini belirterek, katılım sağlayan sektör temsilcilerine teşekkür etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST