Dünya Öğretmenler Günü’nü kutladı (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Dünya Öğretmenler Günü’nü kutladı (videolu haber)

Eğitim SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Yasin Hacımusalar 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeni açıklamalarda bulundu.
Eğitim-SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Yasin Hacımusalar 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutladı. Hacımusalar yaptığı açıklamada, “Öğretmen umuttur, gelecektir, düşlerimizin taşıyıcısıdır. Öğretmen dokunduğunda dünya değişiverir, çiçeklenir, rengârenk olur. Öğretmenler tarih boyunca toplumsal mücadelenin ve dayanışmanın en önemli taşıyıcılarından biri olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Salgında sorumluluğu daha da artmış, öğrencilerine ulaşmaya, ellerinden tutmaya çalışmıştır. Türkiye’nin dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenleri, eğitim ve bilim emekçilerini mesleğine ve haklarına yönelik saldırılara, krizin faturasının sırtımıza yıkılmasına karşı birlikte mücadele etmeye, haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Fakir Baykurt’un dediği gibi. “Öğretmenler, egemen sınıfların emir kulu ya da yönetici tabakaların çocuk avutucuları değildir.” Öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz, öğretmen ders verir!”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST