“Dünyada söz sahibi olmak mümkün”

KALEM Farkıyla...

“Dünyada söz sahibi olmak mümkün”

“Dünyada söz sahibi olmak mümkün”

Çanakkale Ticaret Borsası’nda toplantıya katılan Vali İlhami Aktaş, “Üretimin olduğu yerde kazancın getireceği güç ile beraber dünyada da söz sahibi olmak mümkün” ifadelerini kullandı.
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş Çanakkale Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek sektör üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çanakkale’nin tarımsal üretimde büyük potansiyeli olan bir il olduğunu vurgulayan Vali İlhami Aktaş, “İlimizde Ezine peynirimiz, zeytinimiz, zeytinyağımız, Kalkım çileğimiz, Yenice kapya biberimiz, elmamız, şeftalimiz çok önemli değerler. Bunların ekonomiye katkısında siz iş adamlarımızın, çiftçilerimizin, kadın ve genç girişimcilerimizin büyük çaba ve gayretleri var. Türkiye’nin de güçlü olmasının yolu bu üretimlerden geçiyor. Bizim hem sanayide hem tarımda çevrenin koruma kullanma dengesini de gözeterek bu çarkları döndürmemiz, üretimimizi yapmamız gerekiyor. Üretimin olduğu yerde kazancın getireceği güç ile beraber dünyada da söz sahibi olmak mümkün. Böyle bereketli toprakların olduğu yerde görev yapmaktan, seçkin topluluklarla beraber gerek Ticaret Borsası gerek Ticaret Odası olmak üzere işadamlarımızı, tüccarlarımızı, çiftçimizi, bir araya getiren sivil toplum örgütleriyle her zaman için devlet olarak bizde her türlü işbirliğine şahsım ve bana verilen yetki ve görevler çerçevesinde hazırız. Çanakkale’mizde gördüğüm teveccüh, hoşgörü, misafirperverliğinde altında kalmamak için kendi adıma ve tüm kurumlarım olarak yirmi dört saat bütün vatandaşlarımızın emrinde olacağız. Görev yaptığımız müddet içerisinde tüm yetkimizi, takdir hakkımızı işlerin olabilirliği yönünde bir ileriye götürme gayreti içerisinde olacağız. Kapımız, gönlümüz, tüm üreticilerimize, esnafımıza, sanayicimize de sonuna kadar açık. Projelerinizde içerisinde yer almaktan, onların ilerlemesini görmekten, açılışlarını yapmaktan büyük onur duyacağımı belirtmek isterim” şeklinde konuştu. Konuşmalarının ardından Borsa Meclis üyeleri, Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri söz alarak sektörleri ile ilgili bilgiler verdiler. Sektörlerinde yaşadıkları sorunları Vali İlhami Aktaş’a ilettiler. Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen ve Meclis Başkanı Abdullah Deniz tarafından ziyaretin anısına Vali Aktaş’a TOBB özel yayını olan Yunus’un Gül Bahçesinden kitapları ve Çanakkale Seramik takdimi gerçekleştirildi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST