DUR yaya VAR

KALEM Farkıyla...

DUR yaya VAR

DUR yaya VAR

Sen misin yaya geçidinde durmayan, sen misin kuralları yok sayan. Cezası tam 488 TL, ceza puanı 20. İsterseniz yaya geçitlerini görmezden gelirken bir daha düşünün.

Burası İskele Meydanı. Kule Otel ile Denizbank arasında kalan yaya geçidi. Bu üç fotoğraf da bugün saat 11:39’da çekildi.
Trafik görüntülü olarak burada yaya geçidi denetimi yaptı. Yaya geçidinde yaya beklerken eğer durmadınız veya yavaşlamadıysanız 21 Ekim 2019 tarihli 74/b ceza kodlu bir evrak ile karşılaşabilirsiniz.
Ne demek 74/b kodu ?


Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermemek..
Cezası 488 lira. Kural ihlali sonucu cezayı yediniz. İndirimli ödeyebilirsiniz. O zaman cebinizden çıkacak para 366 lira. Cezayı indirebiliyorsunuz ama puan ne yazık ki silinmiyor. Yaya geçidinde yayalara yol vermemenin ceza puanı 20.


Yayalara yol vermeyi ihmal etmeyin. Hiç ummadığınız bir anda biri sizi gözetliyor ve plakanızı not alıyor olabilir.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST