Durumu olmayan öğrenciler bilgisayara kavuşuyor

KALEM Farkıyla...

Durumu olmayan öğrenciler bilgisayara kavuşuyor

Durumu olmayan öğrenciler bilgisayara kavuşuyor

Kepez’de bulunan Atatürk İlkokulu tarafından başlatılan proje kapsamında durumu olmayan öğrencilere bilgisayar bağışında bulunuluyor.

Kepez’de bulunan Atatürk İlkokulu’nda bir süre önce öğrencilerin istek ve taleplerini öğrenmek amacıyla dilek kutusu oluşturuldu. Bir öğrencinin, dilek kutusuna “hayalim bilgisayar” yazıp atması üzerine, okul yönetimi ve öğretmenler harekete geçerek öğrencinin hayali olan bilgisayarı kendisine hediye etti. Öğrencinin mutluluğunu gören okul yönetimi ve öğretmenler, bu durumu projeleştirme kararı aldılar. Milli Eğitim Bakanlığı ve Çanakkale Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün onayını alan projenin ardından 70’den fazla bilgisayar, öğrencilere ve öğretmenlere hediye edildi. Atatürk İlkokulu’nda devam eden proje için her türlü bilgisayar, laptop, netbook ve tablet, bilgisayar ekipmanları ve bileşenleri; HDD, Ram, CD, DVD sürücü, Ekran Kartı, Monitör, Klavye, Mouse vb ile okul aile birliğine parasal destek kabul ediliyor. Projenin, köy okullarında eğitim gören öğrenciler için genişletilmesi planlanıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST