“Edirne ve Çanakkale’nin Kaderi Birbirine Benziyor”

KALEM Farkıyla...

“Edirne ve Çanakkale’nin Kaderi Birbirine Benziyor”

“Edirne ve Çanakkale’nin Kaderi Birbirine Benziyor”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Edirne İl Başkanlığı yönetimiyle bir araya geldi. Toplantıdan yerel seçimlerin öneminden bahseden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale ve Edirne bu ülkenin iki önemli manevi şehri. Şehirlerin kaderlerine terk edilişi, tarihi ruhun köreltilmesi birbirine benziyor” dedi.

Edirne’nin son seçimlerde aldığı oy ile diğer illerin önüne geçtiğine vurgu yapan Turan, “Edirne, Osmanlı’nın en temel tarihi anılarına, Mimar Sinan’ın en güzel eserlerini ev sahipliği yapan aziz bir şehir. Burası yapılanlardan fazlasını hakkediyor. Sizler çalışmalarınızla, projelerinize daha iyisi olması için gayret ediyorsunuz. Son seçimlerde diğer illerde partimizin aldığı oylarda değişimler olsa da burada önemli bir sonuç elde edildi. Bu önemli ve kıymetli. Edirne gibi Çanakkalemizde de partimiz önemli bir sonuç elde etti. AK Parti Çanakkale’de 1. oldu. Bunun iki sebebi var. Biri partimizin, hükümetimizin ortaya koydukları, diğeri mevcut yerel yönetimlerin şehirleri kaderlerine terk etmesidir. Manevi ruhun en yoğun hissedildiği bu iki şehrin kaderi birbirine benziyor. Yapılan anketler ve çalışmalar gösteriyor ki her iki şehir mevcut yönetimleri artık istemiyor” şeklinde ifade etti. Teşkilatlara uyarılarda bulunan Turan, “AK Parti, 17 yıldır milletle beraber yol yürümektedir. Millete rağmen iş yapmadık. Her kriz ortamında devletine, ülkesine sahip çıkan millete arkamızı dönmedik. 17 yıldır bizleri yalnız bırakmayan millete vefa ve 15 Temmuz’da hainlere karşı koyan millete can borcumuz var. Herkes bunu bilerek, düşünerek çalışmalarına yön vermeli. Bizim kavgaya dövüşe ayıracak zamanımız yok. Teşkilatlarımızın gündemi bunlarla meşgul olmamalı. Önümüzde yerel seçimler var. Tüm teşkilatlarımızın sıkı sıkıya buna hazırlanması lazım. Partimizi diğer partilerden ayıran en büyük özellik, burada bulunan herkesin çalışmaktan ve üretmekten keyif almasıdır” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST