“Eğitim Bir-SEN’in Müdürüyüm görüntüsü vermekten vazgeçin”

KALEM Farkıyla...

“Eğitim Bir-SEN’in Müdürüyüm görüntüsü vermekten vazgeçin”

“Eğitim Bir-SEN’in Müdürüyüm görüntüsü vermekten vazgeçin”

Çanakkale Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş bazı okul müdürlerinin makam odalarında Eğitim Bir-SEN üyesi olduklarını belirttikleri isimliklerin kullanılmasına tepki gösterdi.

Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş bazı okul müdürlerinin Eğitim Bir-SEN üyesi olduklarını gösteren isimliklerinin müdürlük makamında bulunduğunu iddia etti. Mantaş yaptığı açıklamada duruma tepki göstererek şunları söyledi, “Çanakkale ve ilçelerinde bazı okul müdürlerinin makam odalarına girildiğinde masalarının üzerinde üyesi bulunduğu Eğitim Bir-SEN üyesi olduğunu açıkça belli edildiği isimlikleri kullandıklarını görüyoruz. Okul müdürleri elbette sendika üyesi olabilirler, bundan daha doğal bir șey olamaz ve mutlaka sendikalı olmalılar. Sorun, üyesi olduğu sendikasını makam hizmetine tașıyıp, sanki o sendikanın müdürü izlenimi vermesidir. Mensubu olduğu sendikasını öğretmen ve velilerin gözüne sokarcasına verdiği kamu hizmetinin önüne koyması çeşitli sorunların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Bu okul müdürleri makam masasına sendika isimlikleri koyarak öğretmen, öğrenci ve velilere çeşitli algılar yaratmak istemektedirler. ‘Benim sendikam bu, beni bu sendika bu göreve getirdi. Başka sendika üyesi öğretmenler ayağını denk alsın’ Eğitim-İş olarak hangi sendikadan olursa olsun bütün okul müdürlerinin üyesi olduğu sendikalarını belli edecek, isimlik, saat, takvim vb. șeylerin Müdür Odalarında göstermelerini doğru bulmuyoruz, temsil ettikleri o makamın tüm herkese eşit hizmet ve yönetim anlayışı ile ilgili bir kamu görevi olduğunu hatırlatıyoruz. ‘Ben, Eğitim Bir-SEN’in Müdürüyüm’ görüntüsü vermekten vazgeçin. O koltuklar devletin makam koltukları, sendikaların okullardaki faaliyet alanı öğretmenler odası ve sendika panolarıdır. Müdür odaları hiç bir sendikanın faaliyet alanı olamaz, olmamalıdır.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST