Eğitim- SEN “Tüm sınavlar iptal edilmelidir”

KALEM Farkıyla...

Eğitim- SEN “Tüm sınavlar iptal edilmelidir”

Eğitim- SEN “Tüm sınavlar iptal edilmelidir”

Çanakkale Eğitim-SEN Başkanı Yasin Hacımusalar okulların yıl sonuna kadar online eğitime devam edeceğinin açıklanmasının ardından, Milli Eğitim Bakanlığını uzaktan eğitimde yapması gerekenleri sıralayarak, “Tüm sınavları iptal etmelidir” dedi.


Çanakkale Eğitim SEN Başkanı Yasin Hacımusalar eğitim öğretime online olarak devam edilmesi kararının ardından değerlendirmelerde bulundu. Hacımusalar açıklamasında eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin sağlıklarını güvence altına almadan, gerekli şartlar yerine getirilmeden yüz yüze eğitime başlamanın doğru olmadığını kaydetti. Devamında ise, “Nitekim son günlerde tüm ülkemizde olduğu gibi Çanakkale’de de birçok okulda, öğretmende, öğrencide ve velide pozitif vakalar çok sık görülmeye başladı. Hepimiz çok tedirgin olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Yapılan bir açıklamaya göre 31 Aralık 2020 tarihine kadar okullar kapalı olacak ve uzaktan öğretim yapılacak. Bu süre içinde eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin hak kaybına uğramaması ve mağdur edilmemesi gerekir.
MEB uzaktan eğitim döneminde; öğretmenleri (ücretli ve usta öğreticiler dahil) idari izinli saymalıdır, uzaktan yapılacak ders sayıları ve sürelerini seyreltmelidir, tüm sınavları iptal etmelidir. Uzaktan eğitime erişimi olmayan öğrencilere cihaz ve internet bağlantısı sağlamalıdır. Eğitim emekçilerine istekleri dışında görev vermemelidir. Okullarda ihtiyacı olan öğrencilere beslenme desteği sağlamalıdır. Süreci, özneleri ile birlikte sürdürmelidir” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST