Eğitim SEN’den son akşam yemeği

KALEM Farkıyla...

Eğitim SEN’den son akşam yemeği

Eğitim SEN’den son akşam yemeği

Eğitim Sen (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) Çanakkale Şubesi 25’inci kuruluş yıllarını Balıkçı 286’da düzenledikleri yemekli gecede kutladı. Şube Başkanı Filiz Savaş gecede yaptığı konuşmada, başkan ve yönetim kurulu olarak bu etkinliklerinin son olduğunu ve yönetimden çekileceklerini açıkladı. Eğitim Sen Çanakkale Şubesi kuruluşlarının 25’inci yıllarını kutlamak için bir gece düzenledi. Balıkçı 286’daki geceye, merkez ve ilçelerden Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikasına üye eğitimciler, aileleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay katıldı. Yemek öncesi bir konuşma yapan Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Filiz Savaş, Eğitim Sen’in bundan 25 yıl önce, özgürlüklerin en çok baskı altında olduğu yıllarda kurulduğunu belirterek, “Eğitim Sen’in 25. mücadele yılını kutlamaktan çok gururluyuz. Sendikamız kurulduğu 1995 yılından bugüne kadar bugüne kadar ki süreç, emeğin haklarında ısrar ederek soluksuz bir mücadele azmiyle geçmiştir. Eğitim Sen kurulduğu yıllardaki yıldırma atmosferine rağmen kararlı örgütlenme çalışmalarıyla sokaklarda yarattığı fili kazanımlarla mücadelesini sürdürmeyi her zaman başarmıştır. Bizler bazı baskılara rağmen kararlılıkla mücadeleyi geçmişte olduğu gibi bugün de bırakmadık. Laiklik, eşitlik, özgürlük, adalet diye haykıran, emek, demokrasi ve barış mücadelelerini yılmadan sürdüren bizler, sonuçları ne olursa olsun haklarımızı savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Savaş konuşmasının devamında, Çanakkale şube yönetimi olarak bu kuruluş yılı yemeğinin son etkinlikleri olduğunu, artık görevi başka arkadaşlarına devredeceklerini söyledi. Gecede ayrıca, Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından, Filiz Savaş’a şube başkanlığı süresince yaptı başarılı çalışmalardan dolayı plaket verildi. Savaş’a plaketi, Eğitim Sen’e yeni üye olan genç bir eğitimci verdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST