Ekim ayı toplantısı yapıldı

KALEM Farkıyla...

Ekim ayı toplantısı yapıldı

Ekim ayı toplantısı yapıldı

ÇTSO Ekim ayı toplantısı dün ÇTSO Fuar Merkezi’nde yapıldı.
ÇTSO Ekim ayı olağan toplantısı dün ÇTSO Fuar Merkezi’nde yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay yaptı. Okyay konuşmasına Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Ülke çok olarak çok kritik dönemden geçiyoruz. Ülkemiz için bir beka sorunu haline gelen Güney sınırımızdaki sorunlara neşter vurmak üzere teyakkuz halindeyiz. Suriye’nin kuzeyin an meselesi haline gelen Barış Pınarı Harekâtında kahraman ordumuza başarılar diliyoruz” dedi. Yılın üç çeyreğinin geride bırakıldığını belirten Okyay, “Görünen o ki bir yıllık aradan sonra hemen hemen tüm makro göstergeler kur anlamında önceki seviyesine geri döndü. Elbette bu spekülatif atak vatandaşın alım gücünden, şirketlerimizin mali yapısına, kamu maliyesinden yabancı yatırımlara kadar önemli bir hasar ve maliyet bıraktı. Ama ben Alman Filozof Nietzsche’nin dediği gibi bizi öldürmeyen şeyin güçlendireceğine inananlardanım. Yaşadığımız spekülatif atak kırılganlıklarımızı görmemiz ve gerekli önlemleri almamız için de iyi bir fırsat aslında. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘Değişim başlıyor’ sloganı ile geçen hafta açıkladığı yeni ekonomi programının bu anlayış ile hazırlandığını gördük. Teknoloji odaklı üretim ekonomisini merkeze alan, cari açığı azaltmaya konsantre olmuş, dolarizasyonu minimize etmeyi hedefleyen ve yüzde beş büyümenin altını ön görmeyen programın isabetli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Ardından ÇTSO Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy geçen ay ÇTSO tarafından yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Toplantı Kredi Garanti Fonu’nun Balıkesir Şube Müdürü Kubilay Özbay’ın semineri ile devam etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST