El ele eylemi artık internette

KALEM Farkıyla...

El ele eylemi artık internette

El ele eylemi artık internette

Kazdağları’ndaki madencilik ve termik santral faaliyetlerine karşı İskele Meydanı’nda her Cumartesi günü yapılan insan zinciri eylem çevrimiçi ortama taşındı.

COVID-19 salgını ülkemize gelene kadar her Cumartesi günü İskele Meydanı’nda Kazdağları’ndaki madencilik ve termik santral faaliyetlerine karşı insan zinciri oluşturuluyordu. Kazdağları savunucuları, eylemlerini çevrimiçi platformlara taşıdı. Kazdağları Kardeşliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Her hafta Cumartesi günü Çanakkale İskele Meydanı’nda gerçekleştirdiğimiz ‘El Ele’ eylemimizi dijitale taşıyoruz. Evinizde çektiğiniz bir video veya fotoğraf ile #KazdağlarıEvimiz etiketini kullanarak eylemlerimize katılmanızı bekliyoruz. 28 Mart Cumartesi saat 15:00’dan itibaren twitter,insagram ve facebooktayız” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST