“Elektrik fiyatlarında acil düzenleme bekliyoruz”

KALEM Farkıyla...

“Elektrik fiyatlarında acil düzenleme bekliyoruz”

“Elektrik fiyatlarında acil düzenleme bekliyoruz”

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu elektrik fiyatlarında acilen düzenleme beklediklerini belirtti.

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu yeni yılda uygulamaya giren ve üyelerin kaldıramayacağı bir oranda artış gösteren elektrik fiyatlarında acil bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Semizoğlu yaptığı açıklamada, “Tüm sektörleri olumsuz etkileyen bu artışlar işletmelerimizin sürdürülebilirliği açısından da büyük risk ve tehdit oluşturmuştur. İşçi ücretleri, akaryakıt, hammadde maliyetleri gibi pek çok kalemde yaşanan artışların yanında elektriğe gelen zamlar makul ve kabul edilebilir sınırların çok üzerindedir. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın’ın açıklamalarından Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuyla ilgili talimatı olduğunu ve vatandaşın yükünü hafifletecek bir çalışma yapıldığını memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu çalışmanın haneler ile birlikte; esnaf, tacir ve sanayiciler olmak üzere tüm işletmeleri kapsamasını ve makul sınırların çok üzerinde bir fatura daha tahakkuk etmeden acilen hayata geçirilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST